FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 6 Şubat 2018 827 Görüntüleme

Kadro Başvuruları Neden RED Gelir?

Taşerona Kadro Başvurusunda Red Nedir? Red Alanlar Ne Yapmalıdır? Bu Kişiler Kadro Alamayacak Mı? Taşerona kadro başvuru sonuçları kurumlara göre açıklanmaya devam ederken bazı kişilerin red aldığı görülmektedir. Peki Taşerona kadro başvurusunda red nedir? Red alanlar ne yapmalıdır? Red alan kişiler kadro alamayacak mı?
Kadro Başvuruları Neden RED Gelir?
Bilindiği üzere 02.01.2018 / 11.01.2018 tarihleri arasında kadro başvuruları kurumlar tarafından alındı. 12.01.2018 / 20.02.2018 tarihleri arasında ise başvuruların tespit komisyonun da değerlendirme süreci başladı.
Bu günlerde ise çoğu kamu kurumunda çalışan taşeron işçilerin gözü kulağı komisyondan gelecek kabul yada ret sonucuna çevrildi.
Bir çok kurumda yavaş yavaş başvuru sonuç listelerini açıklamaya başladı.
Peki sonuç olarak başvurunuza ret cevabı gelirse bunun sebebi ne olur?
Bunun cevabı aslında 24.12.2017 tarihli 696 sayılı khk ile açıkça belirlenmiştir.
Özetle başvuruya ret gelen cevap sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz.
– 04 Aralık 2017 tarihinden sonra işe girenler.
– Güvenlik ve arşiv soruşturmasını geçememek.
– Emeklilik hakkını elde etmiş olmak.
– 696 khk de belirtilen kapsamlar dışında bulunmak.
Gibi sebepleri olabilir. Siz yinede bu açıklanan sebepler harici ret cevabı aldınız ise 21.02.2018 / 23.02.2018 tarihleri arasında kabul edilecek 3 günlük itiraz hakkınızı kullanarak başvuruda bulunduğunuz kuruma itiraz dilekçesi ile başvuru yapabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile hükümetin yaptığı çalışmalar neticesinde sonunda yüz binlerce taşeron işçilerine müjdeli haberler verildi ve kamuya geçirilecekleri belirtilmişti. İlk açıklamalarda 450 bin civarı işçinin kamuya geçeceği belirtilirken daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir milyon 20 bin işçinin kadro alacağını müjdeledi.

Taşerona kadro başvuru sonuçları kurumlara göre açıklanmaya devam ediyor. Peki taşerona kadro başvurusunda red nedir? Kadro başvurusunda red alanlar ne yapmalıdır? Red alan kişiler kadro alamayacak mı? Tüm detayları ile İşin Olsa ekibimiz tarafından sizlere bilgileri iletiyoruz.

TAŞERONA KADRO RED ANLAMI!

Taşerona kadro başvurusunda bazı kişilerin red aldığı görülmektedir. Bu kişilerin ne yapacağı hakkında sizlere bilgileri veriyoruz. Öncelikle eğer ilgili çıkarılan taşeron yasasına girmiyorsanız zaten direkt olarak red alırsınız bu kişilerin yapacağı her hangi bir işlem bulunmamaktadır.

Yine taşerona kadro başvurularında güvenlik soruşturmanız olumsuz olursa, gerekli sicil kayıtlarınız kamuya girmenize engel olursa, taşeron olarak işe girme süreniz ya da belirlenen süre zarflarında işte çalışmadıysanız yine red alırsınız. Peki red alan kişiler ne yapacak?

RED ALAN KİŞİLER NE YAPACAK?

Taşeron yasası kapsamında kadro alacağınızdan eminseniz ancak yine de red aldıysanız hemen sonuçların açıklanmasından sonra 3 gün içerisinde ilgili kamu kurumuna giderek gerekli formlar ile dilekçenizi verin ve yeniden başvurunuzun incelenmesini talep edin. Aksi halde kadroya geçemezsiniz.

Ayrıca bahsedilen 696 khk adresi http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/12/20171224-22.htm inceleyebilir siniz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com